Dom towarowy na Newskim Prospekcie

Kulturalna stolica Rosji. Wenecja Północy. Miasto-marzenie cara Piotra I, który pragnął zrealizować śmiałą wizję stworzenia od podstaw w bagnistej delcie Newy nowej rosyjskiej stolicy zgodnie z ówczesnymi europejskimi standardami. Miasto, które było areną wielkich wydarzeń i zmian społecznych wpływających na losy całego świata - kolebka rewolucji październikowej, miasto-bohater, które zdołało wytrzymać 900 dni hitlerowskiej blokady. Miasto carów i buntowników, spiskowców i bohaterów, artystów i marynarzy.

Imiona tego miasta zmieniały się niejednokrotnie na przestrzeni jego krótkiego, lecz burzliwego życia. Piotrogród, Leningrad, Sankt Petersburg czy swojski „Pitier – bez względu na to, jak je nazywać nie da się zaprzeczyć, że to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast na świecie. Każda wycieczka do Petersburga to spotkanie z małą i wielką historią, które czają się za każdym rogiem – aż trudno uwierzyć, że miasto powstało dopiero 300 lat temu!

Zapraszam na wirtualną przechadzkę "po Petersburgu"!
A dzięki współpracy z petersburskim biurem podróży Lena-Tour, już teraz mogę zaproponować Wam realne, tanie wycieczki do Petersburga!

Krzysztof Saczuk

Dowiedz się więcej tutajDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

5.jpg

Podczas uroczystości urodzin Waslievskiej Wyspy na Dziobowych Kolumnach co roku zapalany jest ogień.

Facebook

Główny Partner