Program wycieczki „Fale Bałtyku”.
Propozycja wycieczki do Petersburga dla indywidualnych turystów z Polski (2-4 osób) i małych grup (5-9 osób).
5 dni/4 noce

Program wycieczki

1 dzień

- Przybycie do Petersburga. Odbiór uczestników z lotniska/dworca przez przedstawiciela biura Lena Tour.
- Transfer do hotelu.
- Zakwaterowanie w hotelu od godz. 14.00.
- Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem (3 godziny). Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów uniwersytetu, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I (Miedziany Jeździec), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, sobór Smolny i inne.- Piotrowska Akwatoria – zwiedzanie makiety XVIII-wiecznego Petersburga.

Ta imponująca makieta przedstawia historyczny obszar dawnego Petersburga, okolicznych wsi i pałaców nad Zatoką Fińską. Zobaczymy więc sceny z życia arystokracji, mieszczan, rzemieślników i chłopów. Największą atrakcją makiety jest duża przestrzeń pokryta wodą, po której pływają modele okrętów Piotrowskiej epoki.
Więcej w artykule.- Zakończenie wycieczki w centrum miasta.
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo.

2 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do Ermitażu.
- Zwiedzanie Ermitażu z polskojęzycznym przewodnikiem (2-3 godz.)

Ermitaż to jedno z największych i najbogatszych muzeów świata. Jego zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków. Muzeum może się poszczycić jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana. Z przedstawicieli późniejszych nurtów warto przywołać takie nazwiska jak Caravagio, Rubens, Monet, van Gogh, Goya, Matisse czy Picasso. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej.
Więcej o Ermitażu w artykule „Ermitaż – Luwr nad Newą”.- Czas wolny. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

3 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do twierdzy Pietropawłowskiej.
- Wycieczka po twierdzy z polskojęzycznym przewodnikiem.

Twierdza Pietropawłowska to jedno z najważniejszych miejsc na historycznej mapie Petersburga. Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. Jej zadaniem była obrona ujścia Newy i zdobytych w trakcie Wojny Północnej ziem. W obrębie murów twierdzy Pietropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: sobór św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych i pomnik sławy rosyjskiego oręża), czy Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji.
Więcej o atrakcjach twierdzy Pietropawłowskiej przeczytaj w artykule.- Opcjonalnie możliwość wykupienia dodatkowej wycieczki helikopterem nad historycznym centrum miasta (zależne od warunków pogodowych).
- Zwiedzanie krążownika Aurora.

Aurora to nie tylko okręt wojenny, ale symbol i pomnik - żywa historia Floty Bałtyckiej i rewolucji październikowej. W czasie swojej ponad 100-letniej służby Aurora przeżyła wiele. Brała udział w kilku wojnach, wielokrotnie była uszkadzana, zatapiana, remontowana i modyfikowana. W końcu bolszewicka propaganda uczyniła ją symbolem rewolucji. Dziś Aurora, świeżo po dwuletnim remoncie, znów przyjmuje gości nie tylko na swoim pokładzie, ale i pod nim – w nowoczesnym muzeum.
Więcej w artykule „Aurora – symbol rewolucji".- Czas wolny. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

4 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Wycieczka do miejscowości Peterhof.
- Zwiedzanie Dolnego Parku i zespołu fontann z polskim przewodnikiem.

Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Nad całym kompleksem góruje barokowy Wielki Pałac zbudowany zgodnie z sugestiami carycy Elżbiety (córki Piotra I) jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo Fontann”.

Uwaga - kompleks fontann w Peterhofie zostaje wyłączony na sezon zimowy 13 października 2018. Po tym czasie zamiast zwiedzania Dolnego Parku odwiedzimy peterhofski Wielki Pałac.- Przejazd po systemie przeciwpowodziowym (tzw. „petersburskiej zaporze”) na wyspę Kotlin. Wycieczka do miasta-twierdzy Kronsztad, zwiedzanie Morskiego soboru - głównej świątyni rosyjskiej floty.

Równolegle z założeniem miasta na Newie, Piotr I kazał wybudować na wyspie Kotlin i na innych okolicznych wyspach system twierdz i fortyfikacji, w celu obrony drogi wodnej do miasta. Głównym punktem systemu było ufortyfikowane miasto-twierdza Kronsztad. Kronsztad do dziś jest główną bazą Floty Bałtyckiej, po całym mieście rozsiane są liczne stocznie, fortyfikacje i obiekty militarne. Nad Kronsztadem góruje olbrzymia świątynią poświęcona rosyjskiej flocie - Morski Nikolski sobór. To największy z morskich soborów w Rosji, poświęcony tradycyjnie św. Mikołajowi - patronowi marynarzy. Jest to również główna świątynia marynarki wojennej, w której odbywają się uroczystości poświęcone ważnym wydarzeniom w jej historii.- Zorganizowany powrót do hotelu. Czas wolny.

5 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Zwolnienie pokojów w hotelu do godz. 12.00.
- Transfer na lotnisko/dworzec.

Ceny w okresie 01.02 do 27.04.18 i 01.10 do 31.12.18 ("niskie" sezony)
Grupy 2-4 osób – 33800 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 24500 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 1000 rubli (32800 rub./23500 rub.).


Cena w okresie od 15.05.18 do 15.07.18
Grupy 2-4 osób – 39000 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 29000 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 1000 rubli (38000 rub./28000 rub.).

Cena w okresie od 27.04.18 do 15.05.18 i 15.07.18 do 30.09.18
Grupy 2-4 osób – 37000 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 26500 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 1000 rubli (36000 rub./25500 rub.).


KALKULATOR WALUTOWY - przelicz koszt wycieczki.

Opłaty w rublach na miejscu, zaliczka nie jest wymagana. Możliwe również opłaty w euro i dolarach (wymagana wcześniejsza zaliczka). Szczegóły po zgłoszeniu.


Cena obejmuje:

1. Zaproszenie (voucher turystyczny) od firmy Lena Tour dla uzyskania rosyjskiej wizy.
2. Zakwaterowanie w 3-gwiazdkowych hotelach w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Możliwe zakwaterowanie w 1-osobowym pokoju za dopłatą od 1000 rubli za dobę. Obowiązku rejestracji cudzoziemca dopełnia hotel. Przykładowe hotele: Rossija, Sputnik, A-Hotel Fontanka.
3. Wyżywienie – cztery śniadania w hotelu. Obiady i kolacje mogą być zorganizowane na życzenie uczestników w hotelowej restauracji, albo w wybranej restauracji w mieście. Cena od 800 rubli.
4. Transport – w zależności od ilości uczestników – samochodem osobowym, mini-vanem lub mikrobusem. Zapewniony transport na:
- odebranie z punktu przybycia i transfer do hotelu oraz transfer z hotelu na - lotnisko/dworzec ostatniego dnia pobytu,
- objazdową wycieczkę z przewodnikiem,
- wycieczkę do miejscowości Peterhof (Pietrodworiec) i na wyspę Kotlin (Kronsztad)
- transfery z hotelu do muzeów (2 dni),
5. Program wycieczki: wycieczka objazdowa, Piotrowska Akwatoria, Ermitaż, Peterhof, miasto-twierdza Kronsztad, twierdza Pietropawłowska, krążownik Aurora.
W cenę programu wliczone są bilety wstępu i oprowadzanie.
6. Opieka polskojęzycznego przewodnika w czasie wycieczek.

Cena wycieczki nie obejmuje:

- Rosyjskiej wizy i polisy ubezpieczeniowej.
- Biletów na dojazd do Petersburga i biletów powrotnych.
- Ewentualnej dopłaty za zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym (od 1000 rubli za dobę).

Lena-TourLena Tour

Informacje i zgłoszenia w języku polskim:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+7 (962) 706 71 07
+7 (962) 706 60 40
(uwaga – wysokie koszty połączenia)
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

2.jpg

Aby zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy, warto skusić się na wycieczkę po licznych kanałach.

Facebook

Główny Partner