„Petersburska klasyka - splendor carskiej stolicy”.
Propozycja wycieczki do Petersburga dla indywidualnych turystów z Polski (2-4 osób) i małych grup (5-9 osób).
5 dni/4 noce

Program wycieczki

1 dzień

- Przybycie do Petersburga. Odbiór uczestników z lotniska/dworca przez przedstawiciela biura Lena-Tour.
- Transfer do hotelu.
- Zakwaterowanie w hotelu od godz. 14.00.
- Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem (3 godziny). Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów uniwersytetu, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I (Miedziany Jeździec), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, sobór Smolny, krążownik Aurora i inne.- Zakończenie wycieczki w centrum miasta.
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo.

2 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do Ermitażu.
- Zwiedzanie Ermitażu z polskojęzycznym przewodnikiem (2-3 godz.)

Ermitaż to jedno z największych i najbogatszych muzeów świata. Jego zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków. Muzeum może się poszczycić jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana. Z przedstawicieli późniejszych nurtów warto przywołać takie nazwiska jak Caravagio, Rubens, Monet, van Gogh, Goya, Matisse czy Picasso. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej.
Więcej o Ermitażu w artykule „Ermitaż – Luwr nad Newą”.- Czas wolny. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

3 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do twierdzy Pietropawłowskiej.
- Wycieczka po twierdzy z polskojęzycznym przewodnikiem.

Twierdza Pietropawłowska to jedno z najważniejszych miejsc na historycznej mapie Petersburga. Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. Jej zadaniem była obrona ujścia Newy i zdobytych w trakcie Wojny Północnej ziem. W obrębie murów twierdzy Pietropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: sobór św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych i pomnik sławy rosyjskiego oręża), czy Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji.
Więcej o atrakcjach twierdzy Pietropawłowskiej przeczytaj w artykule.Opcjonalnie możliwość wykupienia dodatkowej wycieczki helikopterem nad historycznym centrum miasta (zależne od warunków pogodowych).
- Przejazd transportem publicznym z przewodnikiem do soboru św. Izaaka.
- Zwiedzanie soboru z przewodnikiem.

Sobór św. Izaaka to druga co do wielkości prawosławna świątynia Rosji, a jej kolumnada stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych na centrum Petersburga. Mierzący ponad sto metrów wysokości kolos powstawał ponad 40 lat i był dziełem życia francuskiego architekta Augusta Montferranda. O świątyni krąży wiele opowieści i miejskich legend - najciekawsze z nich dotyczą śmierci jej architekta tuż po zakończeniu wieloletniej budowy.
Więcej o świątyni w artykule „św. Izaak – kolos Montferranda”.- Dla chętnych wejście na kolumnadę soboru za dodatkowa opłatą.
- Czas wolny. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

4 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Wycieczka do miejscowości Peterhof.
- Zwiedzanie Dolnego Sadu i kompleksu fontann z polskim przewodnikiem (5-6 godz.).

Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Nad całym kompleksem góruje barokowy Wielki Pałac zbudowany zgodnie z sugestiami carycy Elżbiety (córki Piotra I) jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo Fontann”.

Uwaga - w czasie "niskich" sezonów (daty poniżej), zamiast wycieczki do Peterhofu wybieramy się do Carskiego Sioła (miejscowość Puszkin) zwiedzać Pałac Katarzyny ze sławną Bursztynową Komnatą.- Powrót do hotelu.
- Czas wolny.

5 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Zwolnienie pokojów w hotelu do godz. 12.00.
- Transfer na lotnisko/dworzec.

Ceny w okresie 01.02 do 27.04.18 i 01.10 do 31.12.18 ("niskie" sezony)
Grupy 2-4 osób – 29500 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 21500 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 1500 rubli (28000 rub./20000 rub.).

Cena w okresie od 15.05.18 do 15.07.18 (Białe Noce - wysoki sezon).
Grupy 2-4 osób – 35500 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 26500 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 1500 rubli (34000 rub./25000 rub.).

Cena w okresie od 27.04.18 do 15.05.18 i 15.07.18 do 30.09.18
Grupy 2-4 osób – 33000 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 24000 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 1500 rubli (31500 rub./22500 rub.).


KALKULATOR WALUTOWY - przelicz koszt wycieczki.

Opłaty w rublach na miejscu, zaliczka nie wymagana. Możliwe również opłaty w euro i dolarach (wymagana wcześniejsza zaliczka). Szczegóły po zgłoszeniu.

Cena obejmuje:

1. Zaproszenie (voucher turystyczny) od firmy Lena-Tour dla uzyskania rosyjskiej wizy.
2. Zakwaterowanie w 3-gwiazdkowych hotelach w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Możliwe zakwaterowanie w 1-osobowym pokoju za dopłatą od 1000 rubli za dobę. Obowiązku rejestracji cudzoziemca dopełnia hotel. Przykładowe hotele: Rossija, Sputnik, A-Hotel Fontanka.
3. Wyżywienie – cztery śniadania w hotelu. Obiady i kolacje mogą być zorganizowane na życzenie uczestników w hotelowej restauracji, albo w wybranej restauracji w mieście. Cena od 800 rubli.
4. Transport – w zależności od ilości uczestników – samochodem osobowym, mini-vanem lub mikrobusem. Zapewniony transport na:
- odebranie z punktu przybycia i transfer do hotelu oraz transfer z hotelu na - lotnisko/dworzec ostatniego dnia pobytu,
- transfery z hotelu do muzeów (3 dni),
- objazdową wycieczkę z przewodnikiem,
- wycieczkę do miejscowości Peterhof,
5. Program wycieczki: wycieczka objazdowa, Ermitaż, sobór św. Izaaka, twierdza Pietropawłowska, Peterhof. W cenę programu wliczone są bilety wstępu i oprowadzanie.
6. Opieka polskojęzycznego przewodnika w czasie wycieczek.

Cena wycieczki nie obejmuje:

- Rosyjskiej wizy i polisy ubezpieczeniowej.
- Biletów na dojazd do Petersburga i biletów powrotnych.
- Ewentualnej dopłaty za zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym.


Lena-TourLena-Tour

Informacje i zgłoszenia w języku polskim:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+7 (962) 706 71 07
+7 (962) 706 60 40
(uwaga – wysokie koszty połączenia)
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

5.jpg

Podczas uroczystości urodzin Waslievskiej Wyspy na Dziobowych Kolumnach co roku zapalany jest ogień.

Facebook

Główny Partner