"Moskiewska klasyka" - propozycja wycieczki do Moskwy dla indywidualnych turystów z Polski (2-4 os.) oraz małych grup turystycznych (5-9 os.)
5 dni / 4 noce


Program wycieczki:


1 Dzień

- Przybycie do Moskwy, spotkanie na lotnisku lub dworcu kolejowym.
- Wycieczka objazdowa: sobór Chrystusa Zbawiciela, panorama Kremla, Nowodziewiczy klasztor, Worobiowe Góry, gmach Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu, poselskie miasteczko, Pokłonna Góra, Kutuzowski prospekt, Triumfalna Arka, most Bagration, centrum "Moskwa-City", Nowy Arbat.- Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.
Polskojęzyczny przewodnik i transport – na 5 godzin.


2 Dzień

- Spotkanie z przewodnikiem w hotelu, wycieczka miejskim transportem.
- Spacer po placu Czerwonym, placy Maneżowym i Aleksandrowskim sadzie.

Plac Czerwony od już kilkaset lat temu był jednym z większych miejskich targowisk, zaś W czasach Związku Radzieckiego, stanowił centrum życia publicznego i politycznego - odbywały się tu masowe manifestacje i parady. Przy placu Czerwonym znajduje się Kreml, sobór Wasyla Błogosławionego i mauzoleum, w którym złożono zabalsamowane ciało wodza rewolucji - Włodzimierza Lenina. Plac Czerwony do pewnego stopnia zachował swój charakter - dziś również odbywają się tu imprezy masowe i wojskowa parada w Dzień Zwycięstwa.- Wycieczka po Kremlu i jego soborach.

Początki warowni sięgają XII stulecia, a w kolejnych wiekach moskiewski kreml stał się centrum życia politycznego. Jego mury obronne i wysokie baszty to jeden z symboli nie tylko Moskwy, ale i całej Rosji. W Kremlu mieści się siedziba prezydenta Federacji Rosyjskiej.


- Zwiedzanie Zbrojowni.

Będąca częścią kompleksu Wielkiego Pałacu Kremlowskiego Zbrojownia, to muzeum powstałe na bazie państwowej skarbnicy. Od 1806 r. skarbiec funkcjonuje jako muzeum, dostępne początkowo tylko dla arystokracji, a po rewolucji październikowej — dla wszystkich. Podstawą zbiorów Skarbnicy były drogocenne przedmioty przechowywane od wieków w carskim skarbcu. Wykonane w kremlowskich pracowniach odzież i biżuteria, przedmioty kultowe, uzbrojenie i dyplomatyczne prezenty od zagranicznych posłów i ambasadorów.

- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie.
Polskojęzyczny przewodnik – na 7 godzin.


3 Dzień

- Spotkanie z przewodnikiem w hotelu, wycieczka miejskim transportem.
- Zwiedzanie Tretiakowskiej Galerii.

Państwowa Tretiakowska Galeria zebrała jedną z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej. Moskwa zawdzięcza swoją niesamowitą galerię Pawłowi Tretiakowskiemu – bogatemu kupcowi i namiętnemu kolekcjonerowi dzieł sztuki. W 1892 została ona przekazana miastu na własność. Kolekcja liczy prawie 200 tysięcy eksponatów i obejmuje rosyjskie malarstwo, rzeźbę i wyroby z metali szlachetnych z XI do XX wieku.

- Piesza wycieczka po Zamoskworzeczu.
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie.
Polskojęzyczny przewodnik – na 5 godzin.


4 Dzień

- Spotkanie z przewodnikiem w hotelu, autobusowa wycieczka do podmoskiewskiej miejscowości Siergijew Posad. Po drodze informacja.
- Zwiedzanie Trójco-Sergijewskiej Ławry i jej świątyń - soboru Troickiego i Uspieńskiego oraz Trapezowej cerkwi.

Siergijew Posad to miejscowość wchodzące w skład tzw. Złotego Pierścienia Rosji. W mieście znajduje się Troicko-Siergijewska Ławra - XIV-wieczny klasztor, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.- Piesza wycieczka.
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie.
Transport i polskojęzyczny przewodnik – na 9 godzin.


5 Dzień

- Wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem w hotelu, wyjazd autobusem do Kołomienskoje (ze spakowanymi bagażami).
- Wycieczka po terenie skansenu "Kołomienskoje" ze zwiedzaniem ekspozycji w kompleksie Frontowych Wrót.

Kołomienskoje to dawna carska rezydencja pod Moskwą. Kompleks pałaców, zabudowań gospodarczych i świątyń wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.- Piesza wycieczka z przewodnikiem, spacer po Starym Arbacie.
- Transfer na dworzec kolejowy lub lotnisko.
Transport i polskojęzyczny przewodnik – na 7 godzin.


Pozostałe szczegóły i ceny na stronie Lena Tour


Lena Tour

Informacje i zgłoszenia w języku polskim:
Krzysztof Saczuk
manager ds. kontaktów międzynarodowych, Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+7 (962) 706-70-88 (tel.+WhatsApp)
(uwaga – wysokie koszty połączenia)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

3.jpg

Facebook

Główny Partner

lena tour