pobarachClubbing to popularna zwłaszcza w zachodniej Europie forma spędzania wolnego czasu. Paczka znajomych odwiedza jednej nocy jak największą ilość barów i nocnych klubów, imprezując, dopóki wystarczy sił! Z grubsza i na tym polegają coraz popularniejsze wycieczki typu "Pub Crawl". Ale tylko z grubsza! Bo przecież nie o picie i hulankę w pierwszej kolejności tutaj chodzi, a poznanie jak największej ilości ciekawych miejsc i nocnego życia Północnej Stolicy, wokół którego przez lata narosła cała kultura! Pomogą nam w tym miejscowi eksperci - wytrawne "ćmy barowe";)

Romantyka petersburskich dachówA więc zabierasz swoją lepszą połowę do Petersburga? Chcesz zabłysnąć oryginalnością, a może nawet… oświadczyć się w najpiękniejszym mieście świata? Dobry pomysł, do tego już sprawdzony w praktyce :) To mogą być wspomnienia na całe życie. Tylko teraz cicho - nie daj nic po sobie poznać, dyskretnie czytaj dalej. Od tej pory siedzimy w tym razem ;)

Miniaturowe statki piotrowskiej epoki.Co takiego mają w sobie wszelkie miniatury, dioramy, modele i makiety, że tak pobudzają wyobraźnię i niezmiennie fascynują ludzi w każdym wieku? Trudno powiedzieć. W każdym razie - ich fani na pewno będą zachwyceni wizytą w Petersburgu. W mieście można bowiem zobaczyć aż dwie, zupełnie odmienne od siebie tematycznie, żywe, ruchome makiety. Cechą wspólną tych przedsięwzięć są ich imponujące rozmiary i rozmach – obserwując szczegóły rozmieszczone na kilkuset metrach kwadratowych można od nich nie odchodzić przez wiele godzin! Tym razem zapraszam na wycieczkę do dawnego, miniaturowego Petersburga.

Smoki na ceramaicznym niebieKażdy chyba dostał kiedyś prezent, który najchętniej chciałoby się schować, żeby na niego nie patrzeć. Albo taki, który ewidentnie osoba obdarowująca sama od kogoś dostała i właśnie próbuje się go pozbyć. Petersburg też dostawał masę prezentów (zwłaszcza na swoje trzechsetne urodziny) i na pewno nie wszystkie radują dziś jego mieszkańców. Tak jest np. z chińskim Ogrodem Przyjaźni.

Młody kierownik pociągu bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki. Powszechnie wiadomo, że Rosja „kolejami żelaznymi stoi”. Koleje rosyjskie kojarzą się z wielkimi parowozami, szerokimi torami i sławną koleją transsyberyjską - marzeniem niejednego podróżnika. A co by było, gdyby ekipą stacji, bileterami w kasach, technikami na torowiskach i w końcu obsługą pociągu z jego kierownikiem na czele byli dziewczynki i chłopcy do piętnastego roku życia? Okazuje się, że to nie tylko możliwe, ale z powodzeniem realizowane już od lat 40-ych XX w. - to Mała Październikowa Kolej Żelazna w Petersburgu.

Zawody balonoweCzy to możliwe, aby przedstawić największy kraj na świecie na miniaturowej makiecie? Owszem. Oczywiście odtworzenie całej Rosji w sensownej skali jest technicznie niewykonalne z uwagi na rozmiar, jaki musiałaby mieć taka makieta, ale i tak twórcy dysponujący powierzchnią ośmiuset metrów kwadratowych stanęli na wysokości zadania. Na makiecie odtworzono każdy region kraju za pomocą charakterystycznych zabytków, zabudowy, cech geograficznych i warunków klimatycznych. Okazuje się, że będąc w Petersburgu można „zwiedzić” nie tylko Północną Stolicę!

Ciekawostki

5.jpg

Facebook

Główny Partner

lena tour