Czym dojechać do Petersburga?
Dojazd do Petersburga

Dojazd pociągiem w tym momencie jest niezwykle niewygodny i skomplikowany z uwagi na brak połączeń i współpracy między polskimi i rosyjskimi kolejami. W dodatku taki skomplikowany dojazd cenowo bardzo mało różni się od biletów lotniczych, a bywa i droższy. Jeżeli dodatkowo trasa wiedzie krótszą drogą przez Białoruś będzie wymagana również białoruska wiza tranzytowa, co wiąże się z kolejnymi kosztami i załatwianiem. Wymaga też więcej czasu - podczas wyrabiania jednej wizy nie mamy swojego paszportu, musimy czekać, aż zostanie zwrócony aby zacząć ubiegać się o drugą wizę. Reasumując: na chwilę obecną z czystym sumieniem można sobie odpuścić opcję dojazdu koleją.

Samolotem na lotnisko Pułkowo najlepiej lecieć z Warszawy lub Gdańska. Mieszkający w zachodniej Polsce powinni rozważyć lot z Berlina, skąd bardzo łatwo o lot bezpośredni w rozsądnej cenie.

Rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym jest dojazd z Warszawy przez kraje nadbałtyckie z przewoźnikiem autokarowym, np. Ecolines i tę opcję polecamy najbardziej. Dojazd z Warszawy z jedną przesiadką na dworcu autobusowym w Rydze zajmuje dobę.

Komentarze  

0 #1 Rufus Zdunczyk 2019-10-05 17:24
Temat interesujący, niemniej jednak szybkość ładowania strony pozostawia wiele
do życzenia.
Cytować
0 #2 Kinga 2019-10-08 10:43
Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

3.jpg

Facebook

Główny Partner

lena tour