Wyżej i wyżejO Vadimie Mohorovie (26 l.) i Vitaliju Raskalovie (23 l.) zrobiło się głośno za sprawą filmów opublikowanych na You Tube jakiś czas temu. Koledzy mają nietypowe hobby – jeżdżą po świecie w poszukiwaniu najwyższych zbudowanych przez człowieka konstrukcji. A potem na nie wchodzą - bez zabezpieczeń, ale za to z aparatami – i robią tam super zdjęcia! W muzeum sztuki współczesnej Erarta trwa właśnie wystawa chłopaków pod mówiącym wszystko tytułem „Na Wysokości”. Postanowiłem się wybrać - nie codziennie jest możliwość spojrzenia na największe megamiasta z takiej perspektywy.

Na wystawie można obejrzeć zarówno zdjęcia z rodzinnych krajów chłopaków, gdzie zdobywali swoje pierwsze szlify, jak również materiały z gościnnych występów w takich metropoliach jak Nowy Jork, Hong Kong, Dubaj, czy Szanghaj - gdzie na budynku wysokości 650 m. przesiedzieli 18 godzin, aż wiatr rozgonił wiszące poniżej chmury, które zasłaniały im widoczność. Jest też materiał z Rio de Janeiro, gdzie celem kolegów był sławny posąg Chrystusa Odkupiciela. Teraz chyba powinni rozważyć Świebodzin – nie dość, że bliżej, to jeszcze posąg jest o trzy metry wyższy ;)

Oprócz najwyższych budynków są też odkrywkowe kopalnie, tunele metra i inne podziemne smaczki. Poniżej wybór najciekawszych moim zdaniem zdjęć:Krzysztof

A tutaj sławne już filmy ze wspinaczek.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

4.jpg

Facebook

Główny Partner

lena tour