Program wycieczki „Pałacowe Perły Petersburga”.
Propozycja wycieczki do Petersburga dla indywidualnych turystów z Polski (2-4 osób) i małych grup (5-9 osób).
5 dni/4 noce

Program wycieczki

1 dzień


- Przybycie do Petersburga. Odbiór uczestników z lotniska/dworca przez przedstawiciela biura Lena Tour.
- Transfer do hotelu.
- Zakwaterowanie w hotelu od godz. 14.00.
- Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem (3 godziny). Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów uniwersytetu, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I (Miedziany Jeździec), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, sobór Smolny, krążownik Aurora i inne.- Zwiedzanie Pałacu Jusupowych.

Spowinowacony z carską rodziną ród Jusupowych był jednym z najbogatszych w Rosji. Rodzina posiadała w całym imperium ponad 50 rezydencji i pałaców, jednak  najsławniejszym z nich jest bez wątpienia pałac na nabrzeżu rzeki Mojki w Petersburgu. To właśnie tutaj spiskowcy z Feliksem Jusupowym na czele dokonali zamachu na życie Rasputina. Wspaniała rezydencja Jusupowych stała się sceną jednego z najbardziej tajemniczych wydarzeń w historii Rosji.
Przeczytaj więcej w artykule „Pałac Jusupowych – tutaj zginął Rasputin”.- Zakończenie wycieczki w centrum miasta.
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo.

2 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do Ermitażu.
- Zwiedzanie Ermitażu z polskojęzycznym przewodnikiem (2-3 godz.)

Ermitaż to jedno z największych i najbogatszych muzeów świata. Jego zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków. Muzeum może się poszczycić jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana. Z przedstawicieli późniejszych nurtów warto przywołać takie nazwiska jak Caravagio, Rubens, Monet, van Gogh, Goya, Matisse czy Picasso. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej.
Więcej o Ermitażu w artykule „Ermitaż – Luwr nad Newą”.- Czas wolny. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

3 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Wycieczka do miejscowości Peterhof.
- Zwiedzanie Dolnego Sadu i kompleksu fontann z polskim przewodnikiem (5-6 godz.).

Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Nad całym kompleksem góruje barokowy Wielki Pałac zbudowany zgodnie z sugestiami carycy Elżbiety (córki Piotra I) jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo Fontann”.

Uwaga - kompleks fontann w Peterhofie zostaje wyłączony na sezon zimowy 13 października 2018. Po tym czasie zamiast zwiedzania Dolnego Parku odwiedzimy peterhofski Wielki Pałac.
- Powrót do hotelu.
- Czas wolny.

4 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Wycieczka do miejscowości Puszkin (Carskie Sioło) z polskojęzycznym przewodnikiem.
- Zwiedzanie Pałacu Katarzyny ze sławną Bursztynową Komnatą.

Nad zespołem parkowo-pałacowym w Carskim Siole dominuje Pałac Katarzyny. Ten pałac-błyskotka pyszni się nieopisanym przepychem i bogactwem, uosabia splendor carskiego dworu. Jedną z największych jego atrakcji jest słynna na cały świat Bursztynowa Komnata. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia.

- Wycieczka do miejscowości Pawłowsk.
- Zwiedzanie pałacu w Pawłowsku.

Pałac powstał na ziemiach podarowanych Pawłowi I i jego małżonce Marii Fiodorownie przez Katarzynę II, matkę Pawła - był to prezent na okoliczność przyjście na świat ich pierworodnego syna, a wnuka Katarzyny. Pałac w Pawłowsku był ulubionym miejscem Marii Fiodorowny a zespół parkowy w angielskim stylu, z licznymi altanami, pawilonami i mostkami powstawał głównie wedle jej gustu.

(Czas trwania oby wycieczek wraz z dojazdami to łącznie 6-7 godz.)
- Zorganizowany powrót do hotelu.
- Czas wolny.

5 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Zwolnienie pokojów w hotelu do godz. 12.00.
- Transfer na lotnisko/dworzec.

Ceny w okresie 01.02 do 27.04.18 i 01.10 do 31.12.18 ("niskie" sezony)
Grupy 2-4 osób – 35800 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 27800 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 2000 rubli (33800 rub./25800 rub.).


Cena w okresie od 15.05.18 do 15.07.18 (Białe Noce - wysoki sezon).
Grupy 2-4 osób – 42000 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 30000 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 2000 rubli (40000 rub./28000 rub.).

Cena w okresie od 27.04.18 do 15.05.18 i 15.07.18 do 30.09.18
Grupy 2-4 osób – 39500 rubli od osoby.
Grupy 5-9 osób – 27500 rubli od osoby.
Dla młodzieży do 16 roku życia włącznie, cena niższa o 2000 rubli (37500 rub./25500 rub.).KALKULATOR WALUTOWY - przelicz koszt wycieczki.

Opłaty w rublach na miejscu, zaliczka nie jest wymagana. Możliwe również opłaty w euro i dolarach (wymagana wcześniejsza zaliczka). Szczegóły po zgłoszeniu.

Cena obejmuje:

1. Zaproszenie (voucher turystyczny) od firmy Lena Tour dla uzyskania rosyjskiej wizy.
2. Zakwaterowanie w 3-gwiazdkowych hotelach w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Możliwe zakwaterowanie w 1-osobowym pokoju za dopłatą od 1000 rubli za dobę. Obowiązku rejestracji cudzoziemca dopełnia hotel. Przykładowe hotele: Rossija, Sputnik, A-Hotel Fontanka.
3. Wyżywienie – cztery śniadania w hotelu. Obiady i kolacje mogą być zorganizowane na życzenie uczestników w hotelowej restauracji, albo w wybranej restauracji w mieście. Cena od 800 rubli.
4. Transport – w zależności od ilości uczestników – samochodem osobowym, mini-vanem lub mikrobusem. Zapewniony transport na:
- odebranie z punktu przybycia i transfer do hotelu oraz transfer z hotelu na - lotnisko/dworzec ostatniego dnia pobytu,
- objazdową wycieczkę z przewodnikiem,
- wycieczkę do miejscowości Puszkin (Carskie Sioło) i Pawłowsk,
- wycieczkę do miejscowości Peterhof (Pietrodworiec),
- transfery z hotelu do muzeów (2 dni),
5. Program wycieczki: wycieczka objazdowa, Ermitaż, Carskie Sioło (Pałac Katarzyny), pałac w Pawłowsku, pałac Jusupowych, Peterhof. W cenę programu wliczone są bilety wstępu i oprowadzanie.
6. Opieka polskojęzycznego przewodnika w czasie wycieczek.

Cena wycieczki nie obejmuje:

- Rosyjskiej wizy i polisy ubezpieczeniowej.
- Biletów na dojazd do Petersburga i biletów powrotnych.
- Ewentualnej dopłaty za zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym (od 1000 rubli za dobę).


Lena-TourLena Tour

Informacje i zgłoszenia w języku polskim:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+7 (962) 706 71 07
+7 (962) 706 60 40
(uwaga – wysokie koszty połączenia)
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

2.jpg

Aby zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy, warto skusić się na wycieczkę po licznych kanałach.

Facebook

Główny Partner