„Petersburska klasyka - splendor carskiej stolicy”.
Propozycja wycieczki do Petersburga dla indywidualnych turystów z Polski (2-4 osób) i małych grup (5-9 osób).
5 dni/4 noce

Program wycieczki

1 dzień

- Przybycie do Petersburga. Odbiór uczestników z lotniska/dworca przez przedstawiciela biura Lena-Tour.
- Transfer do hotelu.
- Zakwaterowanie w hotelu od godz. 14.00.
- Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem (3 godziny). Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów uniwersytetu, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I (Miedziany Jeździec), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, sobór Smolny, krążownik Aurora i inne.- Zakończenie wycieczki w centrum miasta.
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo.

2 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do Ermitażu.
- Zwiedzanie Ermitażu z polskojęzycznym przewodnikiem (2-3 godz.)

Ermitaż to jedno z największych i najbogatszych muzeów świata. Jego zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków. Muzeum może się poszczycić jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana. Z przedstawicieli późniejszych nurtów warto przywołać takie nazwiska jak Caravagio, Rubens, Monet, van Gogh, Goya, Matisse czy Picasso. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej.
Więcej o Ermitażu w artykule „Ermitaż – Luwr nad Newą”.- Czas wolny. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

3 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do twierdzy Pietropawłowskiej.
- Wycieczka po twierdzy z polskojęzycznym przewodnikiem.

Twierdza Pietropawłowska to jedno z najważniejszych miejsc na historycznej mapie Petersburga. Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. Jej zadaniem była obrona ujścia Newy i zdobytych w trakcie Wojny Północnej ziem. W obrębie murów twierdzy Pietropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: sobór św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych i pomnik sławy rosyjskiego oręża), czy Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji.
Więcej o atrakcjach twierdzy Pietropawłowskiej przeczytaj w artykule.Opcjonalnie możliwość wykupienia dodatkowej wycieczki helikopterem nad historycznym centrum miasta (zależne od warunków pogodowych).
- Przejazd transportem publicznym z przewodnikiem do soboru św. Izaaka.
- Zwiedzanie soboru z przewodnikiem.

Sobór św. Izaaka to druga co do wielkości prawosławna świątynia Rosji, a jej kolumnada stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych na centrum Petersburga. Mierzący ponad sto metrów wysokości kolos powstawał ponad 40 lat i był dziełem życia francuskiego architekta Augusta Montferranda. O świątyni krąży wiele opowieści i miejskich legend - najciekawsze z nich dotyczą śmierci jej architekta tuż po zakończeniu wieloletniej budowy.
Więcej o świątyni w artykule „św. Izaak – kolos Montferranda”.- Dla chętnych wejście na kolumnadę soboru za dodatkowa opłatą.
- Czas wolny. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

4 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Wycieczka do miejscowości Peterhof.
- Zwiedzanie Dolnego Sadu i kompleksu fontann z polskim przewodnikiem (5-6 godz.).

Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Nad całym kompleksem góruje barokowy Wielki Pałac zbudowany zgodnie z sugestiami carycy Elżbiety (córki Piotra I) jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo Fontann”.- Powrót do hotelu.
- Czas wolny.

5 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Zwolnienie pokojów w hotelu do godz. 12.00.
- Transfer na lotnisko/dworzec.

Wszystkie szczególy na stronie Lena Tour


Lena-TourLena Tour

Informacje i zgłoszenia w języku polskim:
Krzysztof Saczuk
manager ds. kontaktów międzynarodowych, Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+7 (962) 706-70-88 (tel.+WhatsApp)
(uwaga – wysokie koszty połączenia)Komentarze  

0 #1 EDYTA 2020-01-07 19:37
WITAM.INTERESUJE NAS ZWIEDZANIE PETERSBURGA W CZERWCU.GRUPA POWYŻEJ 10 OSÓB.INTERESUJE NAS 5-DNIOWE ZWIEDZANIE.JAKI BYŁBY KOSZT ORGANIZACJI Z NOCLEGIEM I ŚNIADANIAMI?POZDRAWIAM
Cytować
0 #2 Krzysiek 2020-01-08 14:07
Pani Edyto, w roku 2020 odradzam czerwiec - w mieście będzie kilka dużych międzynarodowych imprez i ceny w hotelach będą bardzo wysokie.
Proszę o wszystkie szczegóły dot. Waszych planów na mail:
Cytować
0 #3 Ryszard Sawczak 2020-01-16 06:48
Dzień Dobry
Jestem zainteresowany "programem klasyka" 5 dni
grupa 4-6 osób w terminie marzec - maj br.
Organizacja zwiedzanie, transport, śniadania- kolacje, noclegi. Proszę o poradę i wycenę. Sami załatwiamy przelot.
Pozdrawiam
Ryszard Sawczak
Toruń
Cytować
0 #4 Krzysiek 2020-01-16 10:21
Panie Ryszardzie, dziękuję za zainteresowanie. Cena programu przy 4 osobach będzie inna niż 5 i wyżej, oprócz tego ceny na zakwaterowanie różnią się w zależności od dat - między marcem a majem mamy kilka różnych sezonów i zmian cen. Poproszę o mail z bliższymi szczegółami na adres:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

6.jpg

Facebook

Główny Partner

lena tour