Program wycieczki „Pałacowe Perły Petersburga”.
Propozycja wycieczki do Petersburga dla indywidualnych turystów z Polski (2-4 osób) i małych grup (5-9 osób).
5 dni/4 noce

Program wycieczki

1 dzień


- Przybycie do Petersburga. Odbiór uczestników z lotniska/dworca przez przedstawiciela biura Lena Tour.
- Transfer do hotelu.
- Zakwaterowanie w hotelu od godz. 14.00.
- Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem (3 godziny). Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów uniwersytetu, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I (Miedziany Jeździec), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, sobór Smolny, krążownik Aurora i inne.- Zwiedzanie Pałacu Jusupowych.

Spowinowacony z carską rodziną ród Jusupowych był jednym z najbogatszych w Rosji. Rodzina posiadała w całym imperium ponad 50 rezydencji i pałaców, jednak  najsławniejszym z nich jest bez wątpienia pałac na nabrzeżu rzeki Mojki w Petersburgu. To właśnie tutaj spiskowcy z Feliksem Jusupowym na czele dokonali zamachu na życie Rasputina. Wspaniała rezydencja Jusupowych stała się sceną jednego z najbardziej tajemniczych wydarzeń w historii Rosji.
Przeczytaj więcej w artykule „Pałac Jusupowych – tutaj zginął Rasputin”.- Zakończenie wycieczki w centrum miasta.
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo.

2 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Transfer do Ermitażu.
- Zwiedzanie Ermitażu z polskojęzycznym przewodnikiem (2-3 godz.)

Ermitaż to jedno z największych i najbogatszych muzeów świata. Jego zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków. Muzeum może się poszczycić jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana. Z przedstawicieli późniejszych nurtów warto przywołać takie nazwiska jak Caravagio, Rubens, Monet, van Gogh, Goya, Matisse czy Picasso. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej.
Więcej o Ermitażu w artykule „Ermitaż – Luwr nad Newą”.- Czas wolny. W czasie wolnym możliwe dodatkowe wycieczki na wcześniejsze życzenie uczestników, płatne dodatkowo. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

3 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Wycieczka do miejscowości Peterhof.
- Zwiedzanie Dolnego Sadu i kompleksu fontann z polskim przewodnikiem (5-6 godz.).

Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Nad całym kompleksem góruje barokowy Wielki Pałac zbudowany zgodnie z sugestiami carycy Elżbiety (córki Piotra I) jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo Fontann”.- Powrót do hotelu.
- Czas wolny.

4 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Wycieczka do miejscowości Puszkin (Carskie Sioło) z polskojęzycznym przewodnikiem.
- Zwiedzanie Pałacu Katarzyny ze sławną Bursztynową Komnatą.

Nad zespołem parkowo-pałacowym w Carskim Siole dominuje Pałac Katarzyny. Ten pałac-błyskotka pyszni się nieopisanym przepychem i bogactwem, uosabia splendor carskiego dworu. Jedną z największych jego atrakcji jest słynna na cały świat Bursztynowa Komnata. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia.

- Wycieczka do miejscowości Pawłowsk.
- Zwiedzanie pałacu w Pawłowsku.

Pałac powstał na ziemiach podarowanych Pawłowi I i jego małżonce Marii Fiodorownie przez Katarzynę II, matkę Pawła - był to prezent na okoliczność przyjście na świat ich pierworodnego syna, a wnuka Katarzyny. Pałac w Pawłowsku był ulubionym miejscem Marii Fiodorowny a zespół parkowy w angielskim stylu, z licznymi altanami, pawilonami i mostkami powstawał głównie wedle jej gustu.

(Czas trwania oby wycieczek wraz z dojazdami to łącznie 6-7 godz.)
- Zorganizowany powrót do hotelu.
- Czas wolny.

5 dzień

- Śniadanie w hotelu.
- Zwolnienie pokojów w hotelu do godz. 12.00.
- Transfer na lotnisko/dworzec.

Wszystkie szczegóły na stronie Lena Tour


Lena-TourLena Tour

Informacje i zgłoszenia w języku polskim:
Krzysztof Saczuk
manager ds. kontaktów międzynarodowych, Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+7 (962) 706-70-88 (tel.+WhatsApp)
(uwaga – wysokie koszty połączenia)
Komentarze  

0 #1 Aleksandra 2019-04-30 08:22
Witam,
jestem zainteresowana Pałacowe perły Petersburga.
Jak to wygląda z terminami?
Czy Państwo dostosowują się do nich?
Pytam gdyż znalazłam interesujący mnie przelot 15 do 21lipca 2019...
pozdrawiam
Cytować
0 #2 Krzysiek 2019-04-30 10:26
Pani Aleksandro,
odpowiedź wysłałem na e-mail.
Pozdrowienia!
Krzysztof
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ciekawostki

1.jpg

Facebook

Główny Partner

lena tour